Thomas Mann
1875 - 1955Německý prozaik a esejista, nositel Nobelovy ceny za literaturu z r. 1929. V roce 1936 získal československé občanství, v roce 1944 občanství USA. Po 2. světové válce se vrátil do Evropy a žil ve Švýcarsku, kde také zemřel.
Nahlásit chybuNěmecký spisovatel Thomas Mann se sice roku 1905 oženil s dcerou židovského obchodníka a z tohoto svazku vzešlo šest dětí, mimo jiné také syn Karl, který se stal také spisovatelem, nicméně již od mládí ho vzrušovali mladí muži. Jeho bisexualita či homosexualita se potvrdila až 20 let po jeho smrti. Ve 30. letech, kdy se v Německu dostával k moci nacismu získal Mann československé občanství a díky němu mohl odcestovat do USA. Zbytek svého života pak strávil převážně v exilu. Jeho první literární pokusy se datují již k roku 1893, ale všechna jeho významnější díla vyšla až ve 20. století. Za svou tvorbu získal Nobelovu cenu. Mezi jeho knihy patří například „Doktor Faustus“, „Kouzelný vrch“ nebo „Smrt v Benátkách“.
- Historické
- Němčina
- Romány • Beletrie
- Klasické
- Angličtina
- Právo • zákony
- Učebnice
- Poezie • drama
- Pedagogické obory
- Historie
- Cizojazyčná literatura
- Biografie
- Politologie
- Dárkové publikace
- Scénáře • eseje
- Audioknihy
- Střední škola
- Kultura • umění
- Filozofie
- Dějiny umění
- Humanitní a společenské vědy
- Rodina Mannů
- Odborná • naučná
- Dějiny zemí
- Makroekonomie
-
Buddenbrooks
Thomas MannNení skladem 307 KčDo košíku -
La Montaña Mágica / The Magic Mountain
Thomas MannNení skladem 497 KčDo košíku -
Der Tod in Venedig
Thomas MannNení skladem 505 KčDo košíku -
Der kleine Herr Friedemann
Thomas MannNení skladem 475 KčDo košíku -
Rozważania człowieka apolitycznego
Thomas MannNení skladem 240 KčDo košíku -
Atomrecht und Strahlenschutz
Thomas MannNení skladem 667 KčDo košíku -
Tonio Kröger
Thomas MannNení skladem 324 KčDo košíku -
Gladius Dei; Schwere Stunde
Thomas MannNení skladem 415 KčDo košíku -
Buddenbroki
Thomas MannNení skladem 392 KčDo košíku -
GER-BUDDENBROOKS VERFALL EINER
Thomas MannNení skladem 880 KčDo košíku -
Buddenbrooks; Verfall einer Familie / Thomas Mann
Thomas MannNení skladem 1 069 KčDo košíku -
Büyülü Dag 2 Kitap Takim
Thomas MannNení skladem 471 KčDo košíku -
Buddenbrookovi; úpadek jedné rodiny
Státní nakladatelství krásné literatury a uměníNení sklademDo košíku -
Tonio Kröger; [Erstausgabe; Illustrationen von Erich M. Simon]
Thomas MannNení skladem 439 KčDo košíku -
Der Tod in Venedig
Thomas MannNení skladem 434 KčDo košíku -
Thomas Mann: New Selected Stories
Thomas MannNení skladem 635 KčDo košíku -
Doktor Faustus
Státní nakladatelství krásné literatury, a uměníNení sklademDo košíku -
Kouzelný vrch
OdeonNení sklademDo košíku -
Mario a kouzelník
Československý spisovatelNení sklademDo košíku -
Das Thomas Mann House
Thomas MannNení skladem 589 KčDo košíku -
Mario und der Zauberer
Thomas MannNení skladem 508 KčDo košíku -
Doctor Faustus: Introduction by T. J. Reed
Thomas MannNení skladem 590 KčDo košíku -
Doktor Faustus / Doctor Faustus
Thomas MannNení skladem 379 KčDo košíku -
Kouzelný vrch
MelantrichNení sklademDo košíku -
Vyvolený
OdeonNení sklademDo košíku -
Death in Venice
Thomas MannNení skladem 530 KčDo košíku -
Tristan
Thomas MannNení skladem 325 KčDo košíku -
Smrt v Benátkách
OdeonNení sklademDo košíku -
Vom zukünftigen Sieg der Demokratie
Thomas MannNení skladem 264 KčDo košíku -
Buddenbrooks: The Decline of a Family; Introduction by T. J. Reed
Thomas MannNení skladem 661 KčDo košíku -
Eseje
Thomas MannNení skladem 189 KčDo košíku -
Frühe Erzählungen 1893-1912
Thomas MannNení skladem 496 KčDo košíku -
Bekenntnisse des Hochstaplers Felix Krull
Thomas MannNení skladem 426 KčDo košíku -
Der Tod in Venedig
Thomas MannNení skladem 309 KčDo košíku -
Buddenbrooks, Englisch edition
Thomas MannNení skladem 374 KčDo košíku -
Essays 1893-1914, m. Kommentar, 2 Bde.. Tl.1
Thomas MannNení skladem 4 044 KčDo košíku -
Königliche Hoheit, m. Kommentar, 2 Bde.
Thomas MannNení skladem 3 576 KčDo košíku -
Buddenbrooks, Kommentar
Thomas MannNení skladem 2 459 KčDo košíku -
Buddenbrooks
Thomas MannNení skladem 1 951 KčDo košíku -
Frühe Erzählungen 1893-1912
Thomas MannNení skladem 1 829 KčDo košíku
Recenze knih autora
Již jsem si připravoval nervy na první lesbické scény mezi Kevinem a malým chlapcem, ale nic moc se v knize nakonec nestane a všechny vjezdy do pískárny zůstanou nevyplněny. Díkybohu. Co se totiž začne dít je, že se v Benátkách objeví nemoc a víc nemůžu napsat, páč bych spoileroval, ale trochu napovím, že kniha se jmenuje Smrt v Benátkách, trololol. Díky Manne, fakt díky. Správně by se kniha měla jmenovat SPOILER ALERT SMRT V BENÁTKÁCH SPOILER ALERT.
No za mě mírné zklamání, čekal jsem od této klasiky trochu více. 7/10
Nicmene, mel jsem takove tezko vysvetlitelne chveni v mozku, coz ocenuji, protoze vetsinou mam pri cteni chveni nekde naprosto jinde. 8/10
Během pobytu v hotelu, ve kterém žije mimojiné rodina z Polska a jejíž členem je i krásný čtrnáctiletý chlapec zvaný Tadzio, se v As... číst celéchenbachovi něco začíná dít. Stále vyhledává společnost tohoto chlapce, chce mu být nablízku. Setkávají se na pláži, při jídle, ve městě. Aschenbach se zamiloval.










