Recenze Bez vlasů

Bez vlasů
Tereza si nikdy nemyslela, že bude mít pleš dřív než její kluk. Neuměla si představit, že se jí bude stýskat po culíku, který ji lechtal na zádech. A už vůbec by ji nenapadlo, že blízké okolí i lidé na ulici jí budou vyjadřovat podporu v domnění, že si prochází chemoterapií. Když kvůli... číst celé 

Recenze

4
Ověřené recenze jsou tak výslovně označené, ostatní jsou neověřené.
Avatar uživatele
Velice pěkně zpracovaná knížka ve formě komiksu, která mě upřímně překvapila a byla daleko lepší než jsem očekávala. Knížka je krásně pojatá jak příběhově, tak i graficky, to už je vidět jen na obálce, kde je místo nakreslených vlasů jen obrys z parciálního laku (snad to typuju správně), který se na světle odráží a tvoří tak zajímavý prvek na obálce. Abych se tu ale nerozpovídala jen o té krásné grafice, příběh je samozřejmě důležitější a myslím, že knížka pomůže velkému množství lidí, kteří si bohužel musí procházet alopecií, ale třeba i okolí takových lidí ji ocení. Až při čtení jsem si uvědomila, kolik vlastně vlasy pro člověka (a hlavně jeho psychické zdraví) znamenají.
27/11/2021
Avatar uživatele
Ačkoliv by se mohlo zdát, že jde o příběh, který má primárně za cíl ukázat světu, čím si člověk s alopecií prochází a jaké pohledy a poznámky musí snášet od okolí, tak pro mě osobně to ale byl více příběh o síle, sebepřijetí a sebevědomí. Tereza Drahoňovská ukazuje nejen lidem s alopecií, že je důležité jít s hlavou vztyčenou a naučit se mít rád sám sebe, i když to může trvat a okolí tomu nemusí přispívat. Ukazuje, že člověka netvoří to, jak vypadá. Jestli má vlasy, nebo ne...
26/11/2021
Avatar uživatele
Bez vlasů je komiks, který by se podle mého názoru neztratil ani na světové hipster scéně, v takových těch více undergroundových komiksových speciálkách, kde vás ženou s vidlemi, když se zeptáte na nového Spider-mana. Komiks nezpracovává píjemnou tématiku, to si pojďme říct hned zkraje, ale ukazuje všechny strany tohoto problému a jak se lidé "bez vlas" musí prát se společností a pohledem na ně. Velmi solidní práce.
22/07/2021
Avatar uživatele
Graficky velmi povedený komiks, především přebálka se mi moc líbila, výborný nápad. Obsahově je kniha také velmi výstižná, i poučná. Zabývá se alopecií, autoimunitní chorobou, kde ztrácí daná osoba vlasy, chlupy, atp. Autorka popisuje své osobní zkušenosti, takže je to velmi autentické a tím to vlastně i čtenáře upoutá, na konci je i pár fotek a informací jak o autorce, tak o ilustrátorce - ideální. Za mě k přečtení můžu doporučit.
22/03/2021